Відгуки від слухачів Kyiv Smart City Forum 2020 Київського університету імені Бориса Грінченка
Краус К.М.
Kyiv Smart City Forum 2020 – це непересічна подія в економічному, політичному та науковому житті нашої країни. Питання, що обговорювалися на форумі є надзвичайно актуальними та гострими, а прийняті рішення здатні змінити траєкторію розвитку України вже в найближчі роки. Для мене, як для молодого науковця, Kyiv Smart City Forum 2020 – це не лише дискусії про майбутнє України, це, перш за все, можливість долучитися до низки креативних та інноваційних ідей щодо підготовки сучасних міст, і в першу чергу Києва, та громадян до викликів сьогодення. Kyiv Smart City Forum 2020 не тільки розширив мої знання про автоматизацію процесів та технології, які допомагають почуватися безпечно і захищено у новому світі, а й дав мені змогу долучитись до процесів становлення нової моделі економіки країни, підтримати її внутрішні перетворення на комфортну і сильну державу.
Сопова Д. О.
Щиро дякую за Ваше запитання!!! Це був корисний та інформативний захід, на якому ми змогли почути різні дискусійні думки стосовно майбутнє Києва як "розумного" міста. Цікаво було почути про досвід іноземних професіоналів у смарт-сфері. Цікавою була віртуальна виставкова зона з найкращими технологічними рішеннями. Думаю, що всі учасники задоволені цим заходом!!!
Носенко Т. І.
Форум Kyiv Smart City показав перспективи розвитку нашого міста завдяки використанню інновацій і цифрових технологій.
Я відвідала секцію “Smart architecture», яка була присвячена висвітленню ролі Big Data у впровадженні інтелектуальних систем в новій міській архітектурі. Модель великих даних вимагає нових форм обробки даних з метою прийняття оптимальних рішень, генерацій ідей, оптимізації процесів прогнозування та визначає можливості і виклики для фахівців у галузях управління містом, комп’ютерних наук, економіки та фінансів та інших у зв’язку з використанням великих масивів інформації. Пролухавши доповіді провідних світових науковців у галузі інтелектуального аналізу даних, розумію, що головними якостями молодих фахівців, яких готує наш факультет, повинні стати вміння розвивати і керувати технічним та соціально-економічним ландшафтом, на якому розгортається життя в місті, аналізувати та візуалізувати великі масиви даних для розв’язання задач, з якими стикається місто у ХХІ сторіччі. У зв’язку з цим необхідно «тримати руку на пульсі» - продовжувати та розвивати тісну співпрацю нашого Університету з Київською міською адміністрацією по проекту Kyiv Smart City, постійно вдосконалюватися самим та оновлювати освітні програми і навчальні плани.
Лойко В. В.
Враження від відвідування Kyiv Smart City Forum 2020 позитивні. Багато корисної інформації. Обговорювалися питання розвитку міст і в Україні і в інших країнах. Сподобались виступи як українських так і закордонних спікерів. Багато інформації про інновації, які впроваджуються в містах.
Щиро дякую нашій адміністрації за можливість відвідати такий захід і бути причетним до розуміння сучасних проблем міст.
Новицька М. В.
KSCF цьогоріч відвідала вперше (ще й з онлайн-форматом пощастило; платоформа, до речі, чудова, все зрозуміло й гарно виглядало). Було цікаво послухати доповіді спікерів, думки наших міністрів. Порадували змістовні презентації, найбільше сподобалися доповіді з блоку транспортної сфери й трафіку. Також пізнавальним був і досвід іноземних спікерів, які поділилися прогресом власних міст, відкрили очі на деякі способи вирішення проблем (приміром, з тими ж заторами й покращенням якості громадського транспорту). На жаль, заключну частину з хедлайнером не послухала.
Вважаю, що нам є чого прагнути, адже Київ не зайняв місць у жодній з номінацій форуму. Це, звісно, здивувало.
Краус Н.М.
Kyiv Smart City Forum 2020 – це унікальний контент, захід високого національного рівня, що об’єднав різні точки зору на єдиній віртуальній платформі, досвід професіоналів в удосконаленні всіх аспектів smart-життя. Відвідування пропонованих дискусійних панелей в рамках KSCF 2020 значно розширила моє розуміння інноваційності і цифровізації та їх ролі для українських міст. Глибоко переконана, що становлення smart-міст є акселератором соціально-економічного життя суспільства у сучасному світі і здатна пришвидшити економічне зростання в Україні. Прагматизм організаційної та інституціональної дії, разом із соціальною відповідальністю, повинні бути в основі інституціонального забезпечення діджиталізації міст України.
Вишницька Ю. В.
Ну що ж, Kyiv Smart City Forum 2020! Вдячна нашому Borys Grinchenko Kyiv University за пропозицію долучитися до цього заходу.
Мій стан:
Звісно, ВТОМЛЕНА дуже, бо ось уже 9 годин безперервної роботи: з головної сцени - на малу, десятки спікерів, огром інформації, нотування цікавих тез, навіть - щоб трохи відволіктися - робота з мовленнєвими помилками спікерів (божевільна філологиня!)...
ЗАДОВОЛЕНА, що багато чого дізналася важливого. Інноваційні проєкти, розумні, активні люди, корисний міжнародний досвід, проблемні місця / ями / чорні діри, які треба в нашій країні й, зокрема, в Києві латати, як мінімум...
Трохи РОЗЧАРОВАНА тим, що не справдилися очікування щодо конкретики в інноваціях у галузі освіти.
А також нічого нового не почула про рішення зі сміттям у столиці. Розсмішив пасаж одного з учасників четвертої дискусійної секції про необхідність аудиту відходів ("Троєщинські відходи відрізняються від печерських". Це правда. Ну і що? Все одно - на один смітник, а я хочу, щоб моє розсортоване сміття принесло користь, а не шкоду довкіллю)...
ЗАСМУТИЛО (спочатку - обурило, а потім - попустило, бо розумію, що така політика) нехтування державною мовою українськими спікерами (особливо держслужбовцями, як-от Антоном Геращенком, неспроможним вивчити нарешті мову країни, у якій він обіймає не останню державну посаду).
І так хотілося допомогти модераторові на головній сцені, який постійно казав "велике дякую", "приймати участь", "давайте послухаємо наступних спікерів", "задавати питання", "корки і пробки на дорогах" тощо.
Одночасно побути на кількох дискусійних панелях не вдалося, добре, що певний час буде відкрито подкасти. Деякі виступи варті, щоб їх уважніше послухати. До речі, в усіх спікерів були дуже хороші презентації (учуся!).
Ну, і наостанок - інтерв'ю із сестрою того самого Цукерберга, який "так і не закінчив Гарвард", - Ренді Цукерберг. Вона така класнюча! Три цінні думки від спікерки:
1. Бажання виходити за межі комфорту = прийняти мандраж нового.
2. Можливості почути "ні" = вірити в себе й свої ідеї.
3. Важливість мати певний рівень медіа-хоробрості = вдосконалюватися.
Гондюл О. Д.
Відгук про Kyiv Smart City Forum 2020 виключно позитивний. Тому що цей захід, перш за все, про акцент не на проблемах, а на рішеннях. І мені, як людині, що просуває ідею журналістики рішень, це особливо імпонує. Звичайно, енергією найбільше зарядила Ренді Цукерберг, ключова спікерка форуму. Особливо запам'яталися її поради щодо того, як в Україні створити свою "кремнієву долину", про ключові навички сьогодення, можливості, що створюють розумні міста, та позитивні можливості пандемії, яка змушує нас шукати креативні підходи до вирішення проблем. В контексті цього, дуже вдалими були її приклади бізнес-кейсів. Тепер використовую її цитату для мотивації та заклику до дій: "Міста майбутнього – це про створення належного середовища навколо себе, де вільно і безпечно, де народжуються ідеї і де люди готові ділитись ними".
Також дуже сподобались виступи про архітектуру. Чудовим було порівняння розвитку людини з розвитком міст, а також інформація про тенденції нерухомості, на кшталт еко-будівель, коворкінгів та колівінгів. Повністю погоджуюсь, що архітектура нині впливає на якість спільноти, що в ній перебуває - і це правило працює всюди - як щодо житлових будівель, так і будівель шкіл, наприклад. Це так званий - Ком'юніті комфорт-таун.
Окрім того, варто зазначити і про акценти щодо цифрових технологій для розумних міст, які впливають на розвиток самого міста, ефективну роботу транспорту. Спікери зазначали про цифровізацію регіонів і як це впливає на щастя жителів. А для цього потрібні всього три елементи: команда, архітектура та проектний підхід.
Як висновок, можу зазначити, що наш світ зараз вже не є державоцентристським, адже країни обганяють міста, які стають не лише центрами прийняття рішень, а і учасниками міжнародних відносин. Певно, настав час урбан-дипломатії!