Зміни у структурі Університету

 

 

Рішенням Вченої ради Київського університету імені Бориса Грінченка від 28 червня 2022 року (протокол №6), введеним в дію наказом від 28.06.2022 №298, затверджено зміни у структурі Університету з 01 вересня 2022 року, зокрема реорганізовано Факультет інформаційних технологій та управління шляхом поділу та створено:


- ФАКУЛЬТЕТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ТА МАТЕМАТИКИ


- ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА УПРАВЛІННЯ


Запрошуємо відвідати офіційні сайти новостворених факультетів!

 

Події

4-5 липня 2022 року на базі Віденського економічного університету відбулась робоча зустріч учасників грантового проєкту «Teaching Digital Entrepreneurship». В робочій зустрічі від Київського університету імені Бориса Грінченка взяли участь Краус Н.М., д.е.н., професор кафедри фінансів та економіки, керівник Центру провайдингу інновацій та цифрового підприємництва ФІТУ та Краус К.М., к.е.н., доцент кафедри управління, керівник Центру функціонального менеджменту ФІТУ. В ході двох робочих днів було проведено зустрічі з партнерами та представлено напрацювання в рамках четвертого етапу проєкту в частині інноваційної програми навчання цифровому підприємництву. Модерував зустрічі професор, доктор хаб. David M. Herold (Віденський економічний університет, Австрія).

На зустрічі були присутні представники наукової спільноти з Університету Хаєн, Іспанія; Віденського економічного університету, Австрія; Неаполітанського університету, Італія; Університету Салерно, Італія; Університету Фоджа, Італія. Всі учасники проєкту вислови своє бачення змісту програми навчання цифровому підприємництву в рамках реалізації грантового проєкту «Teaching Digital Entrepreneurship».

Доцент кафедри управління, Краус Катерна Миколаївна, розкрила зміст презентаційних матеріалів розділів навчального посібника з цифрового підприємництва та зауважила, що робочою групою від КУБГ було розроблено схематичний матеріал, підібрано відеоматеріал за темами Цифрова екосистема та Цифрова інфраструктура. Професор кафедри фінансів та економіки Краус Наталія Миколаївна в ході обговорення представила ключові характеристики силабусів до відповідних тем, що були розроблені колективом викладачів КУБГ (Краус К.М. к.е.н., доцент кафедри управління; Штепа О.В., к.е.н., доцент кафедри управління; Краус Н.М., д.е.н., професор кафедри фінансів та економіки).

Учасники-члени робочої групи, в ході обговорення прийняли рішення і надалі активно долучатись до робочих зустрічей, з метою того, щоб якісно завершити роботу над інноваційною програмою навчання цифровому підприємництву, що є головним продуктом на четвертому етапі реалізації грантового проєкту «Teaching Digital Entrepreneurship».

 

 

 

 

 

В рамках роботи Центру розвитку компетентностей «Центру муніципальної економіки» та у ході вивчення навчальної дисципліни «Економіка міста» 24 червня 2022 р. студентами спеціальності Економіка (3 курс ЕКб-1-19-4.0д) була проведена щорічна презентація студентських проєктів «Проєкт для міста».

Не зважаючи на складні сучасні обставини наші студенти представили дуже цікаві та інноваційні проєкти щодо майбутнього розвитку наших міст. Консультаційну роботу у ході підготовки проєктів здійснювала професор Лойко Валерія Вікторівна.

Студентів зацікавили питання сучасного розвитку українських міст. У ході презентації проєктів проходило жваве обговорення щодо реальності реалізації того чи іншого проєкту. Всі проєкти викликали зацікавленість. Володимир Гелюта представив «Проєкт автостоянок у місті Києві», в якому було узагальнено найбільш цікавий досвід організації автостоянок в інших містах світу. Марія Ятлук у своєму проєкті «Проєкт швидкісних підземних доріг» провела адаптацію фантастичної ідеї Ілона Маска для умов міста Києва. Ангеліни Рибалко розробила цікавий «Проєкт сенсорного саду в місті для розвитку дітей». Вероніка Шевчук представила «Проєкт швидкісної доставки продуктів та ліків у місті». Богдана Бурин обґрунтувала у своєму проєкті «Діснейленд у Києві» мрію багатьох дітей та дорослих щодо створення парку розваг Діснейленд в майбутньому. Цікавий проєкт представила Єлизавета Нечипоренко «Проєкт активного дизайну вулиці міста як запорука безпеки». Альона Бондар запропонувала у своєму «Проєкті дитячого спортивного майданчику» ідею удосконалення реального міста в спальному районі міста Києва. Олександр Стадник запропонував «Проєкт озеленення зони відпочинку у Деснянському районі міста Києва».

Обговорення проєктів було присвячено майбутньому розвитку міста Києва та інших міст України. Разом до перемоги!

 

 

 

 

 

16 червня 2022 року на Факультеті інформаційних технологій та управління було проведено семінар для здобувачів вищої освіти «Плагіат: шляхи запобігання та інструменти перевірки» за участі заступника декана за наукової роботи Н.В. Коршун.

Під час семінару було обговорено такі питання:

 • поняття академічної доброчесності;
 • формування культури дотримання принципів академічної доброчесності;
 • нормативна база з питань дотримання академічної доброчесності;
 • передумови та причини виникнення порушень принципів академічної доброчесності;
 • різновиди порушень, приклади, наслідки;
 • поняття плагіату, його різновиди;
 • інструменти перевірки робіт на плагіат;
 • ресурси для підвищення власної обізнаності в питаннях академічної доброчесності.

image1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 червня 2022 року в рамках роботи Центра основ управління доцент кафедри управління, Акіліна О.В., та студенти спеціальності Менеджмент, відвідали захід від наших партнерів НR-бренд агенції UGEN - UGEN: HR Brand Day.

Зазначений захід був корисним як для викладачів, так і для студентів, які цікавляться питаннями управління персоналом.

Особливо цікавими були:

 • Презентація результатів опитування «Очікування від роботодавця у 2022 році».
 • Дискусія навколо питання: що з Employer Brand під час війни та після перемоги: що відновиться у звичному форматі, а що змінилось назавжди?
 • Поради про підтримку Employer Brand з мінімальним бюджетом, та як утримати й розвивати впізнаваність компанії в умовах війни.
 • Розмірковування над темою: чому «лідерство» втрачає тренд як навичка серед junior-ів та які цінності набувають сенсу й популярності.

 

 image

Щиро вітаємо студенток 2 курсу спеціальності Економіка Любов Пашиніну та Курочку Олександру з перемогою у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт. Конкурсна наукова робота на тему «Критерії забезпечення соціально-економічної безпеки мешканців міста в умовах мирного та воєнного часу» отримала диплом 3 ступеня серед 166 робіт, які надійшли на конкурс. Конкурс проводився з метою інтеграції України у європейський освітньо-науковий простір, підвищення інноваційної активності студентів, створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді. Організаторами Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт виступили: Університет Матея Бела (Словаччина), Інститут технологій і бізнесу (Чехія), Вища школа європейських і регіональних досліджень (Чехія), Євразійський університет імені Л.Н. Гумільова (Казахстан), Вища школа менеджменту інформаційних систем ISMA (Латвія), Алітус Коледж Університету прикладних наук (Литва), Люблинська політехніка (Польща), Вроцлавський економічний університет (Польща), Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Щиро вітаємо Любов Пашиніну та Олександру Курочку та їх наукового керівника доктора економічних наук, професора Лойко Валерію Вікторівну з перемогою та бажаємо наступних наукових здобутків!

 

 

 

З 06.06.2022 студенти ІІІ курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» розпочали проходження навчальної практики в Пенсійному фонду України Київської області. Сьогодні задля вдосконалення якості обслуговування громадян, відкритості та прозорості пенсійної системи в пенсійній службі Україні впроваджують нові електронні сервіси, відбувається цифровізація пенсійних послуг нового покоління. Студенти під час практики ознайомляться з інноваціями та цифровізацією пенсійної системи. У Головному управлінні Пенсійного фонду України у Київській області здійснюється стажування та проходження навчальних, виробничих і переддипломних практик вмотивованої молоді шляхом ознайомлення їх із специфікою діяльності органів Пенсійного фонду України, набуття ними практичного досвіду, у тому числі для майбутньої роботи на посадах державної служби.

Висловлюємо щиру подяку начальнику Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Фатхутдінову Василю Гайнуловичу, начальнику управління пенсійного забезпечення Самутін Любові Василівні, начальнику управління з питань виплати пенсій Корчаці Лесі Олександрівні, начальнику управління по роботі з персоналом Євстратовій Тетяні Павлівні за співпрацю та організацію практики на високому професійному рівні в очному форматі для наших студентів.

 

 

 

Колектив ФІТУ продовжує працювати над реалізацією грантового проєкту «Teaching Digital Entrepreneurship» в рамках роботи Центру провайдингу інновацій та цифрового підприємництва (кафедра фінансів та економіки ФІТУ, в особі Краус Н.М.) та Центру функціонального менеджменту (кафедри управління ФІТУ, в особах Краус К.М. та Штепа О.В.). 30 травня 2022 року було проведено планову роботу зустріч з партнерами роботи над силабусами та презентаційним матеріалом курсу й обговорено наповнення курсу інформативними практичними матеріалами з цифрового підприємництва. Обговорили також представлення практичних кейсів на найближчій робочій зустрічі. Бажаємо команді проєкту нових наукових здобутків!

 

 

Сторінка 1 із 124